Про досягнення Корюківської хірургії – СНОВСЬК СЬОГОДНІ

Про досягнення Корюківської хірургії

Хірургічне відділення є одним з найавторитетніших у Корюківській районній лікарні. Згуртований колектив висококваліфікованих кадрів майстерно тримає оборону на фланзі захисту людського здоров’я. І не лише пацієнтів нашого району, а й багатьох сусідніх. А ще це відділення є «кузнею» кадрів на посаду головних лікарів Корюківської ЦРЛ: Олександр Стржалковський, Олексій Гавриленко, Микола Бєлік, Геннадій Таранюк, Іван Мехеденко, Геннадій Здор, Сергій Пивовар.

Повідомляє сайт КОРЮКІВКА СЬОГОДНІ посилаючись на інтернет-газету Маяк.

Це не весь колектив хірургічного відділення – лише ті, хто був на чергуванні 12 червня. Зліва направо: Марія Ращупкіна – сестра медична маніпуляційна, Марина Туш – сестра медична палатна, хірург Олександр Матарикін, завідувач хірургічного відділення Володимир Лук`янець, Ірина Беренда – старша сестра медична, Лариса Федоренко – молодша сестра медична операційна, хірург Сергій Милейко, Катерина Кугук – сестра медична палатна.

Очікують на двох анестезіологів
П’ятнадцятий рік очолює хірургічне відділення 60-річний лікар-хірург вищої категорії Володимир Лук’янець. Уважний до пацієнтів, толерантний з колегами. Але й вимогливий – на те й завідувач.
«Один у полі – не воїн», – переконаний В. Лук’янець. Як і у будь-якому колективі, ситуації трапляються різні, але здоровий глузд і відчуття плеча завжди беруть гору. На сьогодні хірургічна служба складається з сімох лікарів (троє з яких – вищої категорії), 19 медсестер та 17 санітарок. Четверо хірургів: Володимир Лук’янець, Геннадій Здор, Олександр Матарикін, Сергій Милейко і троє травматологів: Сергій Пивовар, Григорій Кравченко, Володимир Самофалов.
Наразі, за словами завідувача, лікарів вистачає, але якщо у Корюківці буде госпітальний округ і постане питання про цілодобове чергування спеціалістів у лікарні, а не на дому, – потрібне буде підсилення.
– Проблема у нас – з анестезіологами, – констатує Володимир Іванович. – Багато років завідувач реанімаційного відділення Василь Ступницький – єдиний такий фахівець у лікарні. Були, правда, «зальотні», але надовго не затримувались. Незабаром очікуємо на двох молодих спеціалістів після інтернатури – сподіваємось, вони приживуться у нашому місті…
І серед медсестер у відділенні – значна плинність кадрів. Але з іншої причини. «Декретні відпустки, – посміхається завідувач. – Персонал молодий, що вдієш…»

«Нікому
не відмовляємо»
Змінюються часи, а з ними – і недуги. Досвідчені лікарі відмічають, що з роками змінилася і структура захворюваності. Так, якщо раніше у нашій лікарні апендектомія (видалення апендикса) виконувалась до 150 разів на рік, то тепер – 30-50 (і це з мешканцями Сновського та інших районів). Натомість холецистит раніше траплявся поодиноко, а тепер – до 40-ка випадків протягом року. «Помолодшали» панкреатити. Багато летальних наслідків серед пацієнтів працездатного віку від панкреонекрозів – підшлункову залозу нічим не заміниш…
– Сучасна діагностика і новітні методи лікування залишають позаду консервативні підходи, – переконаний В. Лук’янець. – На сьогодні у нашому відділенні можемо і невідкладну допомогу надати, і будь-яку операцію виконати. Мешканці Сновщини по хірургії вже практично перейшли до нас, оскільки їхній анестезіолог з певних причин не працює. Для проведення лапароскопічних операцій (холецистоктомія, планові грижі, апендиктомія та ін.) побільшало пацієнтів з Менщини, і тепер їхні мешканці все частіше звертаються по хірургічну допомогу. Ми нікому не відмовляємо.
Стосовно травматології, то стільки оперативних втручань, як у Корюківській райлікарні, не проводять у жодній медустанові північних районів Чернігівщини. Просто у Сновську, Новгороді-Сіверському, Семенівці і Сосниці немає травматологів, відповідну роботу там виконують хірурги. Однак, якщо на перше місце ставити якісну кваліфіковану меддопомогу, то травматологічних хворих, звісно, повинен лікувати травматолог.

Надія на реформу
Декілька років тому завідувач хірургічного відділення Володимир Лук’янець і сам був тяжким пацієнтом. Потрапивши у ДТП, довго лікувався. Тоді вся Корюківщина молилась за шанованого лікаря. А він – увесь час думав про роботу.
– Завжди хвилювався про медицину і хірургічну службу зокрема, – згадує Володимир Іванович. – Стан української медицини, багаторічна невизначеність з фінансуванням… Одним словом, мене може зрозуміти лише той, хто тут працює, хто щодня з цим стикається.
Зараз лікування майже повністю лягає на плечі пацієнта. Однак ціни на ліки не повинні бути такими захмарними! Одна надія – на реформу. Я проти старих консервативних поглядів. Вважаю так: звернувся пацієнт (він застрахований), його обстежили і він отримав лікування. Щодо страхової медицини треба чітко прописати: хто і за що повинен сплачувати, бо тут не може бути, як при ДТП: спочатку власним коштом відремонтуй своє авто, а потім чекай, чи відшкодує тобі щось страхова компанія.
Отож реформувати медицину треба однозначно. А ось, як відбуватиметься цей процес – вже інше питання. Скажімо, зараз багато говорять, що гроші повинні «йти» за пацієнтом, тобто до тієї установи, яка надає допомогу. Але чи «дійдуть» вони до лікарень? Чи не «захворіє» на корупцію та структура, яка розподілятиме грошові потоки?..

***
А телефон у завідувача не змовкає! То одне, то інше. Справа порятунку людського життя – перш за все. Ось, чую, залучив декількох різних фахівців, щоб встановити точний діагноз тяжкому пацієнту. Одночасно телефоном консультується із обласними колегами, направивши його результати досліджень. Хвилюється і переживає лікар, не знає, як підібрати потрібні слова, аби сказати хворому невтішну правду. Навіть для лікаря, який бачив у своєму житті багато людського болю і страждань, це непросто. Бо ж серце – не камінь…

Джерело: КОРЮКІВКА СЬОГОДНІ

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Стелла из шоу «Холостяк-7» рассказала, был ли у нее секс с Дмитрием Черкасовым

Украинская секс-символ сделала заявление о своей ориентации

Интервью Ксении Собчак с Алексеем Навальным взорвало сеть: “Что Вы несете, Ксения?”

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Безвиз с ЕС: сколько нужно денег в сутки (ИНФОГРАФИКА)

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*